Jedyna taka okazja!!!

W marcu 2024 odbędą się w Toruniu Mistrzostwa Europy w Maratonie Masters.  Dla maratończyków jest to niepowtarzalna okazja, by stanąć na trasie Mistrzostw Europy w tej konkurencji.  Ów maraton, jako specjalne wydarzenie 100. rocznicy maratonu w Polsce,  odbędzie się w czasie organizowanych w Toruniu 14.Halowych Mistrzostw Europy w Lekkie j Atletyce Masters.  Właśnie dlatego federacja European Masters Athletics (EMA), powierzyła nam organizację Mistrzostw Europy w maratonie.

Organizatorem rywalizacji jest Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, organizator Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters w 2019 i 2023 oraz Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters w 2015 i tych, które odbędą się od 17 do 23 marca następnego roku. Wymienione mistrzostwa odbyły się w toruńskiej  hali ARENA.

Mimo, iż zawody Masters obejmują sportowców powyżej 35 lat, sam bieg będzie miał charakter otwarty, czyli także skierowany do młodszych sportowców oraz wszystkich chętnych, także spoza Europy. Warto dodać, że wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal uczestnictwa
w Mistrzostwach Europy. Niewykluczone, że dla wielu maratończyków udział w europejskim czempionacie będzie dodatkową satysfakcją i spełnieniem sportowego marzenia.

Bieg odbędzie się 23 marca 2024 roku. Start wyznaczono na godz.10.00, a regulaminowy limit czasowy  wynosi 6 godzin.

Więcej szczegółów na:  emaci2024.com/maraton

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »