20. Cracovia Maraton: od 1 lutego zmiana opłaty startowej

Trwają zapisy internetowe do 20. Cracovia Maraton. Liczba osób, które wyraziły chęć czynnego świętowania jubileuszu 20-lecia krakowskiego maratonu zbliża się już
do 4 tysięcy! Wszystkim pełnoletnim biegaczom, którzy chcieliby do nich dołączyć przypominamy, że początkowa opłata startowa w wysokości 120 zł obowiązuje do końca stycznia. Od 1 lutego wpisowe będzie wynosić 160 zł. Nie warto zwlekać!
Limit uczestników to 6 tysięcy.

W tym roku będziemy obchodzić jubileusz 20-lecia Cracovia Maraton. Jak ma to miejsce
od 2014 roku, start i meta usytuowane będą w sercu Krakowa – na Rynku Głównym. Zapisy do biegu na dystansie 42 km i 195 m trwają od 26 października 2022 roku, a na liście uczestników widnieje już blisko 4 tysiące osób.

Zapisy do 20. Cracovia Maraton

Zapisy internetowe do 20. Cracovia Maraton przyjmowane są TUTAJ. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z REGULAMINEM biegu. Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 13 kwietnia 2023 roku lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Jeżeli zostaną wolne miejsca, zapisy będą jeszcze prowadzone w Biurze Zawodów – w dniach 21-22 kwietnia 2023 roku.

Za ważne zgłoszenie uważa się prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz uiszczenie opłaty startowej. W przypadku braku wpłaty niezwłocznie po rejestracji, zgłoszenie uważa się za nieważne.

Zapisy drużynowe

Istnieje możliwość zapisów drużynowych. Minimalna liczba zawodników, których można zapisać w ten sposób to 10 osób. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się TUTAJ.

Warunki uczestnictwa

Ustalony został limit startujących – 6000 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ww. limitu.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 23 kwietnia 2022 r. ukończą 18 lat.

Opłata startowa

120 złotych – do 31.01.2023 r.

160 złotych – 01.02.2023 r. – 13.04.2023 r.

200 złotych – 21-22.04.2023 r. w Biurze Zawodów, w przypadku niewyczerpania limitu startujących

Wniesienie opłaty startowej możliwe jest wyłącznie poprzez system płatności PayU do dnia 13 kwietnia 2023 roku, bezpośrednio po zgłoszeniu uczestnictwa lub – w przypadku niewyczerpania limitu startujących i przyjmowania zgłoszeń – w Biurze Zawodów, według ww. stawki.

Brak wpłaty przy zgłoszeniu skutkuje usunięciem z listy startowej.

System PayU umożliwia wniesienie opłaty startowej w EURO poprzez przeliczenie opłaty startowej wg kursu EURO z dnia dokonywania opłaty. W Biurze Zawodów nie ma możliwości płatności w EURO.

Koszulka

Pakiety startowe nie zawierają  koszulki. Podczas rejestracji zawodnicy deklarują jedynie chęć zakupu koszulki oraz jej rozmiar. Koszulki będą sprzedawane w Biurze Zawodów na Expo podczas imprezy przez Sponsora Technicznego 20. Cracovia Maraton

Nagrody

Poza klasyfikacją generalną i kategoriami wiekowymi, przewidziane są nagrody dla najszybszych: Polki i Polaka, a także dla najstarszego uczestnika maratonu. Nagrody za I miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn są uzależnione od czasów, jakie osiągną zwycięzcy 20. Cracovia Maraton. Szczegóły znajdują się w regulaminie imprezy.

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z następującymi dokumentami:

Regulamin 20. Cracovia Maraton

Zapisy drużynowe

Instrukcja odbioru pakietu startowego

Instrukcja zakupu vouchera

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to najważniejsze wydarzenie biegowe
w Krakowie i największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegają obok wielu wspaniałych zabytków Krakowa. Cracovia Maraton przyciąga biegaczy z całego świata, będąc najbardziej międzynarodowym spośród polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton startowali zawodnicy
z 55 państw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »