Mainova Frankfurt Maraton: Philipp Kopp kontynuuje dzieło ojca

Najlepsze łączne czasy zwycięzców 40. edycji Mainova Frankfurt Maratonu, który odbył się w niedzielę, były dowodem na właściwy kierunek działań ekipy organizacyjnej oraz na godną kontynuację najlepszych frankfurckich tradycji maratońskich. Kenijczyk Brimina Misoi dobiegł z czasem 2:04:53, Etiopka Buzunesha Gudeta uzyskała 2:19:27. Ich łączny czas to 4:24:20, co stanowi najlepszą sumę w historii biegu we Frnakfurcie. Kolejna edycja odbędzie się 27 października przyszłego roku.

Frankfurt Maraton mimo przeciwności w ostatnich latach wynikających z pandemii i tegorocznych, słabych warunków pogodowych utrzymał swój status wydarzenia światowej klasy. Wiosną tego roku zmarł człowiek, który przez dwie dekady wprowadzał frankfurcki maraton na największe salony. Tym człowiekiem był Christoph Kopp.

Rolę koordynatora elity objął jego syn Philipp, współpracujący z Sandrą Wolter, która od 2003 roku pełniła we Frankfurcie rolę „prawej ręki” Christopha Koppa.

 Jeszcze kilka lat temu nie mieściło się w głowie, że można Christopha zastąpić kimś innym. „Wtedy  zadałem sobie pytanie, co zrobimy, gdy pewnego dnia Christoph nie będzie już mógł pracować? Tak naprawdę nigdy nie znaleźliśmy właściwej odpowiedzi. Potem zażartowałem, mówiąc Christophowi, że zwyczajnie zatrzymamy się w naszych działaniach” – stwierdził dyrektor maratonu  we Frankfurcie Jo Schindler. „Jestem szczęśliwy, że po stracie Christopha dokonaliśmy płynnego i udanego przejścia”. Sandra Wolter i Philipp Kopp kontynuują dzieło ojca Philippa w jego firmie International Sports Service (ISS) w Berlinie.

Philipp Kopp dorastał w środowisku lekkoatletycznym. Już w wieku dwóch i pół roku był widzem maratonu bostońskiego w 1995 r. „Philippa znam oddziecka” – wspomina Jo Schindler. Od 2007 roku pracował dla swojego ojca podczas Mainova Frankfurt Maratonu, a następnie studiował zarządzanie sportem. Kluczowym wydarzeniem była dla niego podróż do Kenii w 2019 r. „Pojechałem do Jeana Paula Fouriera w Iten i odbyłem wiele rozmów ze sportowcami. W zdobyciu kontaktów z dobrymi biegaczami bardzo mi pomógł Patrick Makau” – powiedział Philipp Kopp, którego celem jest dalszy rozwój. Wśród jego zawodników znajdują się między innymi: brązowy medalista mistrzostw świata w półmaratonie z Kenii Samwel Mailu, srebrna medalistka mistrzostw świata w przełajach Etiopka Tsigie Gebreselama, srebrna medalistka mistrzostw Europy w maratonie Matea Parlov Kostro z Chorwacji i rekordzistka Niemiec w maratonie mężczyzn Amanal Petros.

Oprócz zarządzania elitą we Frankfurcie, podstawową częścią działalności Philippa Koppa i Sandry Wolter jest praca również na innych eventach.  Na tym polu będą mogli wykazać się już 5 maja w Moguncji gdzie odbędzie się Półmaraton Gutenberga, którego dyrektorem został Jo Schindler

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.frankfurt-marathon.com

Na zdjęciu: Buzunesh Gudeta i dyrektor maratonu Jo Schindler (źródło: Sailer / photorun.net)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »