40. Mainova Frankfurt Maraton 2023 – bądź z nami i celebruj ten bieg!

Trasa: szybka. Atmosfera wzdłuż trasy: fantastyczna. Finisz: wszechogarniający.

40. edycja Mainova Frankfurt Maraton, która odbędzie się 29 października 2023 roku, ponownie będzie bardzo wyjątkowym biegowym doświadczeniem. Każdego roku płaska trasa zapewnia elicie najlepsze czasy. Tak samo jest z amatorami – zarówno biegnącymi na trzy, jak i na sześć godzin. Średni czas wszystkich biegaczy wynosi mniej niż magiczna granica czterech godzin, co czyni Mainova Frankfurt Maraton najszybszym biegiem maratońskim dla amatorów. Wyjątkowy jest też pejzaż, na który składają się drapacze chmur w usługowym centrum miasta, towarzyszące biegaczom wzdłuż trasy. Zresztą zgodnie z mottem biegu #runtheskyline. Zespoły na scenie, konferansjerzy i muzyka budują odpowiednią atmosferę. Pojawi się ponad 25 tysięcy biegaczy w trakcie sportowego weekendu – wliczając w to przeszło 10 tysięcy, którzy zmierzą się z trasą o długości 42 195 metrów. Będą też setki tysięcy kibiców, którzy współtworzą największy uliczny festiwal sportowy. Dla wielu Mainova Frankfurt Maraton, odbywający się w ostatnią niedzielę października, jest wielkim finałem sezonu. Najstarszy miejski maraton w Niemczech znów doprowadzi finiszujących uczestników do czerwonego dywanu w Hali Targowej, gdzie zostanie umieszczona meta i gdzie spełnią się marzenia zawodników.

Najbardziej nastrojowy finisz na świecie

Tak zwany frankfurcki “Gudd Stubb”, czyli hala wystawowa w samym centrum miasta, jest prawdopodobnie najbardziej klimatycznym miejscem do finiszu na świecie. Atmosfera towarzysząca uczestnikom Mainova Frankfurt Maratonu, gdy ci sprintem zmierzają do mety, jest przytłaczająca. Sprawdzona filozofia dyrektora biegu, Jo Schindlera, aby najlepszym zawodnikom i amatorom ofiarować coś w rodzaju sceny, czyni to możliwym. We Frankfurcie zadbano o zrównoważoną symbiozę w tym względzie.

Aktywny weekend dla całej biegowej rodziny

Dla tych, którzy jeszcze nie ufają sobie na tyle, aby przebiec dystans maratoński, przewidziano złożoną z czterech osób sztafetę maratońską. Uczestnicy, którzy dzień przed maratonem chcą zaliczyć 5-kilometrowy bieg z grupą znanych ludzi i spotkać osoby w świetnym humorze na zamkniętych drogach, mogą po prostu pojawić się na starcie Brezellauf, wspieranego przez firmę interAir.

Minimaraton oraz bieg Struwwelpeter są przygotowane dla dzieci w wieku od 5 do 17 lat, będących entuzjastami biegania. Najmłodsi pobiegną też na frankfurckim dywanie we wspaniałej hali.

40. Mainova Frankfurt Maraton ponownie obiecuje niezapomniane wrażenia dla całych rodzin biegaczy. W ciągu minionych lat popularność tej imprezy została potwierdzona przez środowisko biegaczy, kiedy Mainova Frankfurt Maraton uznano za najpopularniejszy miejski bieg na tym dystansie. To gwóźdź programu, którego nie powinno się przegapić.

Więcej informacji wraz z możliwością zapisania się na bieg: www.frankfurt-marathon.com

Zdjęcia: Mainova Frankfurt Marathon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »