Międzynarodowy Maraton w Pradze należy do najlepszych biegów świata. Odwiedź Pragę i stań się częścią tego wydarzenia

Międzynarodowy Maraton w Pradze odbywa się już przez ponad ćwierć wieku. Przez ten czas bieg stał się jednym z najlepszych tego typu wydarzeń na świecie, co wiąże się z poziomem organizacji i ogólną atmosferą w jednym z najpiękniejszych miast z tak bogatą historią. W tym roku odbędzie się 27. edycja maratonu. Zaplanowano ją na 7 maja, a każdy, kto chce w niej uczestniczyć, może się zarejestrować poprzez stronę Runczech.com. – W tym roku zaprezentujemy parę nowości i, co najważniejsze, wydarzenie nie będzie obarczone żadnymi ograniczeniami. Jeśli szukasz powiązania atrakcji turystycznych ze sportem, nasz maraton to idealne rozwiązanie – powiedział Carlo Capalbo, szef komitetu organizacyjnego RunCzech.

W poprzednim sezonie Międzynarodowy Maraton w Pradze powrócił z pełną mocą po trzech latach, wzięło w nim udział ponad 7 tysięcy biegaczy. Jedna trzecia z tego grona dotarła do Pragi z zagranicy.

Międzynarodowy Maraton w Pradze został nagrodzony przez World Athletics tytułem „Elite Label Road Race”. Dlatego też organizatorzy przygotowali usługi i nowości, na które ten bieg zasługuje. W poprzedniej edycji przedstawiono także nowy pomysł, „Bitwę Drużyn” (Battle of the Teams), co czyni maraton nawet bardziej atrakcyjnym i sprawia, że tysiące kolejnych osób dołączają do biegania. Jest to rewolucyjne przedsięwzięcie, które oferuje jedyną w swoim rodzaju batalię pomiędzy drużynami złożonymi z profesjonalistów i pozostałych biegaczy. I włącza w tę „grę” wszystkich uczestników, dlatego też każdy biegacz, a nie tylko elita, może przyczynić się do odniesienia zwycięstwa.

Możliwe jest także uczestnictwo w akcji 2Run, czyli biegu opartego na rywalizacji sztafet. Zawodnicy mogą startować wspólnie z maratończykami, ale pokonują dystans półmaratoński.

Rejestracja wciąż jest możliwa:
https://www.runczech.com/en/events/prague-marathon-2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »