RunCzech otwiera zapisy na przyszłoroczny półmaraton i maraton w Pradze

Tegoroczny półmaraton i maraton w stolicy Czech mają swoich zwycięzców, ale biegacze mogą już zacząć przygotowania do kolejnych zawodów w przyszłym roku. RunCzech otwiera zapisy na dwa najbardziej prestiżowe biegi w Czechach. W 2023 roku półmaraton odbędzie się 1 kwietnia, a maraton 7 maja. – To było bardzo ważne, aby biegi w Pradze powróciły po przerwie spowodowanej pandemią. Odpowiedź uczestników była bardzo pozytywna. Odczuwaliśmy ogromne zainteresowanie i pragnienie, aby powtórzyć to w kolejnym roku. Dlatego zdecydowaliśmy się już teraz rozpocząć rejestrację. Mam nadzieję, że amatorzy maratonu z zagranicy wrócą do nas w liczniejszym gronie – powiedział Carlo Capalbo, prezes RunCzech – głównego organizatora praskich biegów, nagrodzonych tytułami World Athletics Label Race.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej restrykcjami wynikłymi z covid-19, półmaraton i maraton były głównie w kręgu zainteresowań miejscowych biegaczy. – Niemniej jednak zdołaliśmy zorganizować dwie wspaniałe imprezy. Atmosfera wokół trasy na obu biegach była niesamowita. Odbiór całości ze strony profesjonalistów, entuzjastów biegania i kibiców pokazał nam, że oni tęsknili za naszymi biegami i oczekują następnych – podkreślił Capalbo.

Kilka nowości czeka na tych, którzy interesują się praskimi biegami w 2023 roku. Podczas rejestracji zawodnicy mogą nabyć wyjątkową kurtkę biegową, wykonaną przez Adidas specjalnie dla RunCzech. Dodatkowo będzie można kupić wygodną koszulkę tej samej firmy.

Ponadto teraz będzie znacznie łatwiej poprzez bieg wspierać instytucje charytatywne. Podczas procesu rejestracyjnego biegacze mogą wybrać cel charytatywny, jaki zamierzają wesprzeć i przyczynić się w ten sposób do pomnażania dobra. – W przyszłym roku oczekujemy na te same, znane nam twarze, ale chcemy również powitać wiele nowych osób – dodał Carlo Capalbo.

ZAPISY:

PÓŁMARATON W PRADZE 2023

MARATON W PRADZE 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »