20. Cracovia Maraton: zapisy rozpoczęte!

Wszystkie pełnoletnie osoby, które 23 kwietnia 2023 roku chcą na biegowo świętować jubileusz 20-lecia krakowskiego maratonu mogą już zgłaszać się drogą internetową do udziału w 20. Cracovia Maraton. Zapisy rozpoczęły się 26 października 2022 roku. W biegu „z historią w tle” i ze startem na krakowskim Rynku Głównym będzie mogło wziąć udział 6000 uczestników.

#zHistoriąwTle

Jak ma to miejsce od 2014 roku, po raz kolejny start jednego z największych maratonów w Polsce, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, wraz z Biegiem Trzech Kopców i Cracovia Półmaratonem Królewskim tworzącego jedyną w swoim rodzaju Królewską Triadę Biegową, usytuowany będzie na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy biegu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków. To znakomita okazja do zwiedzenia najbardziej popularnego polskiego miasta z innej perspektywy. Trasa Cracovia Maraton wiedzie historycznymi uliczkami Starego Miasta. Prowadzi wzdłuż malowniczych Bulwarów Wiślanych i Błoń Krakowskich, a równocześnie daje okazję do poznania nowoczesnej architektury stolicy Małopolski. Łączy więc to, co we współczesnym Krakowie zachwyca i przyciąga najbardziej. Pozwala mijać na trasie obiekty z epoki renesansu, modernizmu czy nowoczesności i równolegle obcować z kulturą, historią i przyrodą.

Cracovia Maraton w liczbach

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Jest to też najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton gościliśmy biegaczy z 55 krajów. 

Podczas 19. edycji Cracovia Maraton bieg ukończyło 56.359 zawodników i zawodniczek.  Rekordy trasy krakowskiego maratonu, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, zostały ustanowione podczas jego 18. edycji. Wynoszą one odpowiednio dla mężczyzn: 2:09:18 (Cyprian Kotut z Kenii) oraz dla kobiet 2:28:03 (Wiktorija Chapilina z Ukrainy).

Zapisy do 20. Cracovia Maraton

Zapisy internetowe do 20. Cracovia Maraton przyjmowane są TUTAJ. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z REGULAMINEM biegu. Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 13 kwietnia 2023 roku lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Jeżeli zostaną wolne miejsca, zapisy będą jeszcze prowadzone w Biurze Zawodów – w dniach 21-23 kwietnia 2023 roku.

Za ważne zgłoszenie uważa się prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz uiszczenie opłaty startowej. W przypadku braku wpłaty niezwłocznie po rejestracji, zgłoszenie uważa się za nieważne.

Zapisy drużynowe

Istnieje możliwość zapisów drużynowych. Minimalna liczba zawodników, których można zapisać w ten sposób to 10 osób. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się TUTAJ.

Warunki uczestnictwa

Ustalony został limit startujących – 6000 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ww. limitu.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 23 kwietnia 2022 r. ukończą 18 lat.

Opłata startowa

120 złotych – do 31.01.2023 r.

160 złotych – 01.02.2023 r. – 13.04.2023 r.

200 złotych – 21-22.04.2023 r. w Biurze Zawodów, w przypadku niewyczerpania limitu startujących

Wniesienie opłaty startowej możliwe jest wyłącznie poprzez system płatności PayU do dnia 13 kwietnia 2023 roku, bezpośrednio po zgłoszeniu uczestnictwa lub – w przypadku niewyczerpania limitu startujących i przyjmowania zgłoszeń – w Biurze Zawodów, według ww. stawki

Brak wpłaty przy zgłoszeniu skutkuje usunięciem z listy startowej.

System PayU umożliwia wniesienie opłaty startowej w EURO poprzez przeliczenie opłaty startowej wg kursu EURO z dnia dokonywania opłaty. W Biurze Zawodów nie ma możliwości płatności w EURO.

Koszulka

Pakiety startowe nie zawierają  koszulki. Podczas rejestracji zawodnicy deklarują jedynie chęć zakupu koszulki oraz jej rozmiar. Koszulki będą sprzedawane w Biurze Zawodów na Expo podczas Imprezy przez Sponsora Technicznego 20. Cracovia Maraton
 

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z następującymi dokumentami:

Regulamin 20. Cracovia Maraton

Zapisy drużynowe

Instrukcja odbioru pakietu startowego

Instrukcja zakupu vouchera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »