Martyna Galant z życiówką na 5km podczas Festiwalu Biegania w Paryżu

Ponad sto elitarnych biegaczek i biegaczy wzięło udział w imprezach towarzyszących, będących wstępem do maratonu w Paryżu w ramach Festiwalu Biegania organizowanego przez markę ASICS. W biegu na 5 km rekord życiowy (15:48’) ustanowiła Martyna Galant, która finiszowała na 10. miejscu. Na dystansie dwukrotnie dłuższym wystartował również Adam Nowicki (29:54’), który zajął 21. pozycję.

Likina Amebaw z Etiopii zwyciężyła w biegu kobiet na 10 km z oszałamiającym czasem 29:56′, bijąc swój aktualny rekord życiowy o ponad minutę, podczas gdy Jemal Yimer z Etiopii zwyciężył w biegu mężczyzn na 10 km, wyrównując swój rekord życiowy – 27:43′. Hagos Gebrhiwet z Etiopii wygrał bieg na 5 km mężczyzn z czasem 13:24′, a Caroline Nyaga z Kenii zwyciężyła w biegu pań na 5 km z czasem 14:40′.

W sumie, podczas biegu na dystansie 5 km, który został zatwierdzony przez World Athletics, zawodnicy ustanowili trzy rekordy kraju i 20 rekordów osobistych. Mohamed Ismael z Dżibuti pobił swój własny rekord kraju na 5 km o 2 sekundy, osiągając znakomity wynik 13:32′, podczas gdy Nadia Battocletti ustanowiła nowy rekord Włoch na 10 km z czasem 31:19′. Julia Mayer pobiła rekord Austrii na 10 km z czasem 32:28′. Cam Levins wyrównał rekord Kanady w biegu na 10 km mężczyzn z fantastycznym czasem 28:11′.

Ponad stu sportowców, w tym ambasadorzy ASICS z Polski, Martyna Galant (5km) i Adam Nowicki (10km), wzięli udział w wyścigach na 5 km i 10 km, rozpoczynających się i kończących w Palais Royal. Na 2,5-kilometrowej trasie elitarni biegacze wyruszyli na ulice Paryża, inaugurując trzydniowy Festiwal Biegania.

Biegi przyciągnęły tłumy fanów biegania i lokalne ekipy biegowe, które zebrały się w mieście na coroczny weekend maratoński. Wszystkie rekordy osobiste zostały osiągnięte przez sportowców, noszących buty ASICS z nowej serii METASPEED PARIS, która obejmuje modele METASPEED SKY PARIS i METASPEED EDGE PARIS. Buty łączą w sobie zaawansowane technologie ASICS i wspierają biegaczy, którzy dążą do nowych, osobistych rekordów. Są również wynikiem rygorystycznego procesu projektowania i testowania, prowadzonego przez Instytut Nauki i Sportu ASICS w japońskim Kobe, z udziałem wielu zewnętrznych testerów oraz ponad stu elitarnych sportowców z całego świata.

Zawody w Paryżu to perfekcyjnie zorganizowany event z najlepszymi biegaczami na świecie. Czerpię z tego sporo pozytywnych emocji i cieszę się, że mogę być częścią globalnej, wyjątkowej społeczności. Gratuluję Martynie znakomitego wyniku. Nowe METASPEED SKY PARIS spisały się doskonale – mimo mocno mokrego i śliskiego asfaltu z dość ostrymi zakrętami – powiedział Adam Nowicki.

Nasze modele zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy biegacz mógł stać się jeszcze szybszy. Wersja inspirowana nadchodzącymi igrzyskami w Paryżu jest najbardziej innowacyjna z dotychczasowych. Nowe METASPEED SKY PARIS i METASPEED EDGE PARIS zostały ulepszone w kluczowych aspektach w porównaniu do swoich poprzedników. Przede wszystkim, oba buty zostały odchudzone o około 22 g. Ta znaczna redukcja wagi sprawia, że zapewniają biegaczom uczucie lekkości i sprężystości dodał Rohan van der Zwet, Senior Marketing Product Manager w ASICS Europe.

Kluczowe wyniki (TOP 3 + PB):

10km mężczyzn

Jemal YimerEthiopia27:43
Hillary KipkoechKenya27:44
Vincent KibetKenya27:48
Etienne DaguinosFrance28:09 (PB)
Eduardo MenachoSpain28:10 (PB)

10km kobiet

Likina AmebawEtiopia29:56 (PB)
Loice ChemnungKenia29:57 (PB)
Miriam ChebetKenia30:41
Nadia BattoclettiWłochy31:19 (NR)
Kidsan AlemaEtiopia31:42 (PB)

5km mężczyzn

Hagos GebrhiwetEtiopia13:24
Mohamed IsmaelDżibuti13:32 (NR)
Adel MechaalHiszpania13:34
Abdi WaissDżibuti13:38
Felix BourFrancja13:39

5km kobiet

Caroline NyagaKenia14:40
Joy CheptoyekUganda15:03
Belinda ChemutaiUganda15:05
Sara NestolaWłochy15:43 (PB)
Martyna GalantPolska15:48 (PB)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »