Maraton w zespole czyli Battle of the Teams!

Czy przebiegnięcie maratonu można zakwalifikować do sportów zespołowych? Jeśli bierzesz udział w Międzynarodowym Maratonie Praskim, odpowiedź brzmi – TAK.

Czy kiedykolwiek myślałeś, że maraton to sport zespołowy? Czy wpadłbyś na to, że niektórzy z czołowych sportowców świata mogliby zostać członkami maratońskiej drużyny? Taka właśnie idea przyświeca projektowi Battle of the Teams (Bitwa Drużyn), który RunCzech rozpoczął w 2022 roku w ramach Międzynarodowego Maratonu Praskiego.

„Dla maratończyków Bitwa Drużyn całkowicie zmienia reguły gry. Można rywalizować indywidualnie, albo być częścią zespołu podczas Międzynarodowego Maratonu Praskiego 2024”.
Biegacze mogą zdecydować, do której drużyny dołączyć. Kryteriów jest wiele. Można się sugerować tym kto ma największe szanse na zwycięstwo, kierować się sympatią dla danego zawodnika, albo pójść wyborem organizacji charytatywnej powiązanej z daną drużyną.

W zeszłym roku Sisay Lemma, obecnie czwarty maratończyk świata, wziął udział w Battle of the Teams i zajął drugie miejsce ze świetnym 2:06:26.

Możesz biegać razem z nimi i brać udział w Bitwie Zespołów, wspólnie wspierając szczytny cel!
Bitwa Zespołów działa na prostej zasadzie – pięć drużyn, każda z czterema zawodowymi sportowcami, którzy zdobywają punkty na podstawie uzyskanych wyników (mierzonych według systemu World Athletics Scoring Table), do tego dodawana jest średnia wyników pozostałych członków ekipy.

Stawka jest wysoka – zwycięska drużyna otrzyma 30 000 euro podzielone pomiędzy zawodowych biegaczy. Poza tym jest zwrot akcji! Najlepsi amatorzy zwycięskiej drużyny otrzymają nagrodę finansową. Bieganie szybciej niż średni czas również zapewnia premię w postaci 3% punktów.

A na koniec – uroczysta gala w hotelu Hilton dla wszystkich uczestników maratonu i ogłoszenie zwycięzców Bitwy Zespołów.

W ubiegłym roku do walki stanęło pięć zespołów, a nagrody za przynależność do zespołu obejmowały:

• Zespół Mattoni (firma Knjaza Miloša) – co 20 członek zespołu otrzymuje przez miesiąc wodę Mattoni. Każdy członek otrzymał wybrany przez siebie napój Mattoni (woda, soki itp.), a 10 najlepszych biegaczy zarówno mężczyzn i kobiet otrzymało bezpłatny wstęp na jeden z półmaratonów Mattoni w Czechach.
     • Zespół Grupy Generali (Generali Česká Pojišťovna) – dwóch szczęśliwych zwycięzców wygrało dzień treningowy z zawodowymi biathlonistami.
     • Zespół Lotniska w Pradze – jeden szczęśliwy zwycięzca wygra 60 minut pilotażu samolotu Boeing 737 w certyfikowanym symulatorze.

A to tylko niektóre z korzyści, gdyż tegoroczni partnerzy nie zostali jeszcze ogłoszeni.

„Dlaczego ten projekt jest taki fajny? Bo to zupełnie nowe podejście do naszego sportu. Przekształcenie maratonu w sport zespołowy dodaje rywalizacji mnóstwo emocji. Liczy się każdy biegacz. Liczy się każda sekunda. To wspaniałe show podsycane duchem drużynowym. Motywuje każdego biegacza do sięgania po to, co najlepsze i podnosi poziom emocji w odbiorze kibiców” – podkreślają organizatorzy.

Zainteresowany? Zainteresowana? Jeśli tak, to najwyższy czas się zarejestrować! Dodatkowo otrzymacie DARMOWY plan treningowy do maratonu stworzony przez pięciokrotną czeską olimpijkę i brązową medalistkę mistrzostw Europy w maratonie Evę Vrabcovą Nyvltovą. Potraktuj to jako drogę do poprawy swoich wyników.  Być może sięgniesz po cenne nagrody!

Zarejestruj się tutaj i wybierz swój zespół!

https://battleoftheteams.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »