„Człowiek to jest!” – nowa książka Łukasza Panfila

Łukasz Panfil, spiker i komentator imprez biegowych oraz lekkoatletycznych napisał książkę pt. „Człowiek to jest!” traktującą o świecie lekkiej atletyki i biegania.

Tuż przed świętami nową pozycję na biegowym rynku zaprezentowało wydawnictwo „Precjoza”. Na stronie ksiazkidlabiegaczy.pl można przeczytać krótki opis treści:

Książka  zawiera niezwykłe i ciekawe historie autora który w swoim życiu pokazuje miłość  do biegania i lekkiej atletyki.  Bohaterami tej książki są sportowcy. Więksi, mniejsi, utytułowani i ci ze skromnym dorobkiem, niektórzy znani, inni zupełnie anonimowi. Ale sport jest tutaj tylko tłem. Wątkiem bardzo silnym, ale nie najważniejszym. Osią główną są losy ludzkie. Czasami mocno skomplikowane, nie zawsze lekkie i zazwyczaj naznaczone przeszkodami.

Łukasz Panfil od wielu lat jest stałym współpracownikiem Polskiego Stowarzyszenia Biegów. Zdradził nam kilka tajemnic dotyczących szczegółów powstawania publikacji i wątków, które można w niej znaleźć.

Exif_JPEG_420

Książkę „Człowiek to jest!” pisałem bez pośpiechu. Każdy rozdział to nowa historia dotycząca ludzi spotkanych na przestrzeni trzydziestu lat mojego funkcjonowania w sporcie. To zbiór postaci od sportowców szkolnych po wielkie nazwiska, które błyszczały blaskiem medali najważniejszych imprez międzynarodowych. Tomasz Czubak, Michał Bartoszak, bokser Artur Olech to tylko niektórzy, których wspominam. Właśnie – wspominam. Losy bohaterów są przedstawione przez pryzmat moich spotkań z nimi. Zapewne czytelnik odczuje, że czytając te historie patrzy przez moje okulary.

Łukasz Panfil jest komentatorem wielu imprez sportowych, m.in. Międzynarodowego Półmaratonu Signify Piła, Poznań Maratonu, Cracovia Maratonu i wielu innych.  Dotychczas spod jego ręki wyszły dwie inne książki – „Przeszkodowiec” będący biografią Bronisława Malinowskiego i „Wielki Sport w Kaczkach Średnich” – historia lekkiej atletyki w szkole rolniczej w małej miejscowości w Wielkopolsce.

Książkę „Człowiek to jest!” można znaleźć w poniższym linku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »