Igrzyskowy Bieg Nocny: zapisy rozpoczęte!

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do Igrzyskowego Biegu Nocnego na 10 km, który odbędzie się w wieczór poprzedzający 20. Cracovia Maraton – w sobotę, 22 kwietnia o godz. 21:30. W największym wydarzeniu towarzyszącym jubileuszowej edycji krakowskiego maratonu będzie mogło wziąć udział aż 6000 pełnoletnich osób. Uczestnicy wystartują i zafiniszują tam, gdzie maratończycy – na Rynku Głównym.

Widok oświetlonych zabytków i uliczek Starego Miasta z perspektywy biegacza to niepowtarzalne doznanie, o czym zgodnie zaświadczają zawodnicy mający za sobą udział w tej imprezie. Wyjątkowe są też start i meta w blasku świateł oraz przy głośnym dopingu tłumu kibiców na Rynku Głównym w Krakowie.

Partnerem Tytularnym tegorocznej, ósmej edycji biegu jest Spółka Igrzyska Europejskie 2023.

– Tak, jak to miało miejsce w czasie ubiegłorocznego, 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, kiedy wspólnie organizowaliśmy bieg dedykowany Igrzyskom Europejskim, tak będzie i przy okazji jubileuszowego, 20. Cracovia Maraton – w przypadku Biegu Nocnego 22 kwietnia. Bardzo się cieszę, że tą imprezą i na tej imprezie będziemy promować Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – Organizatora biegu.

Sam uczestniczyłem w poprzednich edycjach Biegu Nocnego. Bez wahania przyjęliśmy tę propozycję i będziemy obecni podczas największego święta biegowego w kwietniu. Uczestnicy będą mogli poczuć się częścią naszego projektu – III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 i dołożyć cegiełkę do tego, żeby o tej imprezie mówiło się przez wiele, wiele lat. Przez udział w Igrzyskowym Biegu Nocnym będzie można stać się tak naprawdę pełnoprawnym członkiem polskiej reprezentacji, tego naszego Teamu III Igrzysk Europejskich – podkreśla Marcin Nowak, Prezes Spółki Igrzyska Europejskie 2023.

Zapisy do Igrzyskowego Biegu Nocnego na 10 km

Zapisy internetowe do Igrzyskowego Biegu Nocnego przyjmowane są TUTAJ. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z REGULAMINEM biegu. Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 13 kwietnia 2023 roku lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Jeżeli zostaną wolne miejsca, zapisy będą jeszcze prowadzone w Biurze Zawodów – w dniach 21-22 kwietnia 2023 roku.

Za ważne zgłoszenie uważa się prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz uiszczenie opłaty startowej. W przypadku braku wpłaty niezwłocznie po rejestracji, zgłoszenie uważa się za nieważne.

Zapisy drużynowe

Istnieje możliwość zapisów drużynowych. Minimalna liczba zawodników, których można zapisać w ten sposób to 10 osób. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się TUTAJ.

Voucher prezentowy dla zawodnika

Istnieje możliwość zakupu vouchera – prezentu dla zawodnika. Szczegóły dotyczące wniesienia opłaty startowej dla innej osoby można znaleźć TUTAJ.

Warunki uczestnictwa

Ustalony został limit startujących – 6000 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ww. limitu.

W Igrzyskowym Biegu Nocnym na 10 km mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej
22 kwietnia 2023 roku ukończą 18 lat
. Czas na pokonanie trasy to 1,5 godziny.

Opłata startowa

70 złotych – do 31.03.2023 r.

90 złotych – 1-13.04.2023 r.

130 złotych – 21-22.04.2023 r. w Biurze Zawodów, w przypadku niewyczerpania limitu startujących

Wniesienie opłaty startowej możliwe jest wyłącznie poprzez system płatności PayU do dnia 13 kwietnia 2023 roku, bezpośrednio po zgłoszeniu uczestnictwa lub – w przypadku niewyczerpania limitu startujących i przyjmowania zgłoszeń – w Biurze Zawodów, według ww. stawki

Brak wpłaty przy zgłoszeniu skutkuje usunięciem z listy startowej.

System PayU umożliwia wniesienie opłaty startowej w EURO poprzez przeliczenie opłaty startowej wg kursu EURO z dnia dokonywania opłaty. W Biurze Zawodów nie ma możliwości płatności w EURO.

Biuro Zawodów

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana przy ul. Reymonta 20 w Krakowie i czynne w dniach:

21 kwietnia 2023 roku w godzinach 15:00-20:00,

22 kwietnia 2023 roku w godzinach 7:00-20:00.

Koszulka

Pakiety startowe nie zawierają  koszulki. Podczas rejestracji zawodnicy deklarują jedynie chęć zakupu koszulki oraz jej rozmiar. Koszulki będą sprzedawane w Biurze Zawodów na Expo przez Sponsora Technicznego imprezy.

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z następującymi dokumentami:

Regulamin Igrzyskowego Biegu Nocnego

Zapisy drużynowe

Instrukcja zakupu vouchera

Instrukcja odbioru pakietu startowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »