Terminy biegów RunCzech na rok 2024, ruszyły zapisy!

Ekipa RunCzech ogłosiła terminarz przyszłorocznych imprez biegowych. Zapisy zostały już uruchomione. Sezon 2024 tradycyjnie rozpocznie się słynnym na całym świecie Praga Półmaratonem (6 kwietnia) i Międzynarodowym Praga Maratonem (5 maja). „Było nam niezwykle miło usłyszeć słowa pochwały od przedstawicieli ze światowej i europejskiej federacji lekkoatletyki, zawodowych sportowców, entuzjastów biegania  i kibiców. Głośno i wyraźnie dali nam znać, że podobały im się nasze biegi i nie mogą doczekać się przyszłego roku” – powiedział Carlo Capalbo Prezes Komitetu Organizacyjnego RunCzech, którego imprezy biegowe zostały nagrodzone certyfikatem World Athletics Elite Label Race.

Piękne miasta, spektakularne i szybkie trasy, profesjonalna organizacja i niezapomniana atmosfera –  to są powody, ze względu na które biegi RunCzech są uwielbiane na całym świecie. W tym roku w imprezach tej znanej marki w całej Republice Czeskiej wzięło już udział dziesiątki tysięcy biegaczy niemal w każdym wieku i na zróżnicowanym poziomie sportowym. Mattoni Liberec Nature Run odbędzie się 30 września.

Najpopularniejszymi biegami były Praga Półmaraton i Międzynarodowy Praga Maraton. Wydarzenia te spotkały się z dużym uznaniem ze strony prezydenta Czech Petra Pavela, który obiecał imprezom ogromne wsparcie w przyszłości. „Tego rodzaju wydarzenia sportowe są doskonałą okazją do zaprezentowania naszego kraju światu” – powiedział w maju b.r. prezydent Czech, rozpoczynając 27. edycję Międzynarodowego Maratonu Praskiego. W ramach tego biegu odbył się także projekt Battle of the Teams, który wprowadza do indywidualnego sportu pierwiastek zespołowości i pozwala na rywalizację amatorów wspólnie z zawodowcami.

Po startach w Pradze cykl RunCzech przeniesie się do innych miast. Zaledwie dwa tygodnie po Międzynarodowym Maratonie w Pradze odbędzie się Półmaraton Mattoni w Karlowych Warach (18 maja),  następnie Półmaraton Mattoni w Czeskich Budziejowicach (1 czerwca) i Półmaraton Mattoni w Ołomuńcu (15 czerwca). Pierwszą połowę sezonu zakończy popularna Sztafeta Praska UniCredit (25 i 26 czerwca).

Po wakacyjnej przerwie biegi powrócą do stolicy Czech. 7 września odbędą się zawody Birell Grand Prix Praga, w tym bieg na 5 km kobiet adidas i bieg na 10 km Birell. Następnie odbędą się Mattoni Półmaraton w Uście nad Łabą (21 września) i Mattoni Liberec Nature Run, na które zapisy zostaną otwarte jeszcze w tym miesiącu.

W biegach w formule DM Family Mile mogą wziąć udział także dzieci, ich rodzice i dziadkowie. Biegi rodzinne są częścią Międzynarodowego Maratonu Praskiego i wszystkich biegów regionalnych. Rejestrując się na poszczególne wydarzenia, wszyscy biegacze mogą ponownie wesprzeć różne fundacje charytatywne. RunCzech od lat współpracuje z różnymi projektami charytatywnymi i organizacjami non-profit, czego przykładem jest częste uczestnictwo w „Bieganiu z tymi, którzy nie mogą”. Każda impreza ma swojego oficjalnego partnera charytatywnego, a w Battle of the Teams każda drużyna jest również powiązana z jednym z nich. Bieganie w szczytnym celu ma tradycję i oddźwięk na biegach na całym świecie, a RunCzech pragnie na swoich wydarzeniach znacznie częściej niż dotychczas zwracać uwagę na to przedsięwięcie.

Zapisy na imprezy RunCzech dostępne na stronie: www.runczech.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »