40. Frankfurt Maraton – godna celebracja okrągłej rocznicy

40 odsłona Frankfurt Maratonu jest okazją do świętowania. Aby święto miało najlepszą oprawę zaproszono wybitnych maratończyków. Swój udział zapowiedzieli m.in. wicemistrzyni Europy w maratonie z Monachium, Chorwatka Matea Parlov Kostro i i Samwel Mailu z Kenii.

Tych dwoje wyśmienitych, zagranicznych gości zanotowało świetne występy wiosną bijąc rekordy tras maratonów w Hanowerze i Wiedniu. Matea Parlov Kostro wygrała w pierwszej z tych lokalizacji mijając metę z czasem 2:25:45. Mailu natomiast zwyciężył w stolicy Austrii z rezultatem 2:05:03.

2022 Frankfurt Marathon Frankfurt Main, Germany October 30, 2022 Photo: Victah Sailer@PhotoRun Victah1111@aol.com 631-291-3409 www.photorun.NET #victahsailer

Biorąc pod uwagę sam maraton i biegi towarzyszące organizatorzy Mainova Frankfurt Maraton spodziewają się w ostatnią niedzielę października  około 25 000 uczestników. Wydarzenie posiada odznakę Elite Road Race, przyznawaną przez World Athletics. Wciąż można się zarejestrować na stronie www.frankfurt-marathon.com.

„Jestem niezwykle zadowolony, że udało nam się pozyskać dwie wschodzące gwiazdy światowego maratonu. Obecność Matei Parlov Kostro i Samwelowi Mailu podkreśli znacząco wagę wydarzenia. Po przerwie spowodowanej pandemią udało nam się powrócić w ubiegłym roku w wielkim stylu. Jestem przekonany, że tegoroczny maraton z okazji 40 edycji będzie jeszcze większym wydarzeniem” – powiedział Jo Schindler, dyrektor wydarzenia.

Rok temu Samwel Mailu zadebiutował podczas Mainova Frankfurt Maratonu. Pierwotnie był zgłoszony jako pace-maker, ale 30-letni Kenijczyk pokazał najwyższą formę, nie zszedł z trasy i zajął drugie miejsce z czasem 2:07:19. Po tym mocnym debiucie wygrał maraton w kwietniu, by uczynić kolejny krok w drodze do światowej czołówki. Mimo wysokiej temperatury Mailu triumfował w Wiedniu z czasem 2:05:08, bijąc rekord trasy, który utrzymywał się przez dziewięć lat.

Po sukcesie w 40 Maratonie Wiedeńskim, Mailu ma kolejną szansę, aby napisać dalszy rozdział swojej historii znów w jubileuszowej imprezie.

„Mam dobre przeczucie w kontekście startu w zbliżającym się maratonie we Frankfurcie. W końcu tutaj debiutowałem i mam doskonałe wspomnienia nie tylko sportowe. Uważam, że organizacyjnie Maraton Frankfurcki stoi na wysokim poziomie” – powiedział Mailu.

W swoim rodzinnym mieście Ulawani Kenijczyk wspiera młodych biegaczy, a także sam wciela się w rolę dyrektora imprezy, organizując bieg uliczny na 10 km.

Matea Parlov Kostro po raz pierwszy będzie ścigał się we Frankfurcie. 31-latka zrobiła w ostatnich latach wielkie postępy awansując do europejskiej elity. Po mistrzostwach Europy w 2022 roku została gwiazdą sportu u siebie w Chorwacji. Jej srebrny medal był pierwszym tego rodzaju medalem zdobytym przez Chorwatkę. W Hanowerze potwierdziła swoją klasę odnosząc zwycięstwo w 2:25:45.

„Zdecydowałem się wystartować w Mainova Frankfurt Maraton, ponieważ wiedziałem, że oferuje wysokiej jakości organizachę i szybką trasę. Lubię startować w Niemczech, mam stąd bardzo dobre wspomnienia. Mam nadzieję, że we Frankfurcie jeszcze bardziej poprawię swój rekord życiowy i nie mogę się doczekać samego biegu, zwłaszcza fantastycznego finiszu w Festhalle” – wyjaśnił Matea Parlov Kostro, która jest niemal pewna swojego startu w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Więcej informacji i elektroniczne zapisy można znaleźć na stronie www.frankfurt-marathon.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »