Suplementacja dla osób aktywnych fizycznie

Suplementy diety stanowią wartościowy dodatek do codziennego menu, umożliwiając uzupełnienie brakujących składników odżywczych. Ma to szczególne znaczenie dla osób aktywnych fizycznie, u których wzrasta zapotrzebowanie na energię oraz składniki pokarmowe. Wynika to z utraty wody, elektrolitów i składników mineralnych, a także z odnowy biologicznej.

Sport stanowi doskonały sposób na utrzymanie prawidłowej sylwetki oraz zatroszczenie się o własne zdrowie. Wszelkiego rodzaju umiarkowana aktywność fizyczna, czy po prostu duża dawka ruchu wywierają pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, a także mogą redukować ryzyko wystąpienia niektórych chorób. Ogromną rolę odgrywa również prawidłowo  zbilansowana dieta, która może być wspomagana odpowiednimi suplementami. Właściwe preparaty to uzupełnienie codziennego żywienia i dostarczenie brakujących wartości odżywczych.

Sportowcy, zarówno amatorzy, jak i zawodowcy, mają zdecydowanie większe zapotrzebowanie na składniki mineralne, co wynika z wysokiego tempa przemiany biochemiczno-fizjologicznej podczas obciążenia fizycznego. Finalnie wraz z potem następuje szybsza utrata wartościowych minerałów, co może w sposób negatywny odbijać się na zdrowiu. Właśnie dlatego w momencie zwiększonego wysiłku fizycznego, nieodłączną częścią diety powinny być odpowiednio dobrane, sprawdzone suplementy diety, najlepiej pochodzenia naturalnego.

Rynek suplementów diety rozwija się bardzo dynamicznie. Sięgają po nie zarówno osoby aktywne fizycznie, jak i amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Wraz z rozwojem rynku, rośnie również zainteresowanie działaniem poszczególnych składników preparatów. Należy jednak mieć świadomość, że wiele osób zażywa suplementy, aby nadrobić tzw. grzechy żywieniowe. To zazwyczaj nie jest właściwa droga. Podstawę stanowi odpowiednio zbilansowana dieta. Dopiero następnym krokiem jest weryfikacja, których składników może nam brakować, a nie jesteśmy w stanie ich dostarczyć organizmowi w odpowiednich ilościach wraz z dietą – mówi dr n. med. Edyta Blus, starsza specjalistka ds. badań w dziale R&D w onesano. Suplementy diety spełniają swoje zadanie, pod warunkiem że zostaną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »