Nagoya Maraton – 9 marca 2025

Największy na świecie maraton kobiet zlokalizowany w japońskiej Nagoi odbędzie się 9 marca 2025 roku. W najbliższej edycji firma Baccarat, luksusowa francuska marka drobnego kryształu, będzie honorować wszystkie zawodniczki na mecie drobnym upominkiem.  Do Nagoi przybędą czołowe lekkoatletki świata, aby wziąć udział w zaciętej rywalizacji, która będzie również kwalifikacją do Mistrzostw Świata w lekkoatletyce zaplanowanych na wrzesień 2025 w Tokio.

Organizatorzy Maratonu Kobiet w Nagoi już dziś ogłaszają harmonogram imprezy na przyszłoroczną edycję. W niedzielę 9 marca 2025 roku do boju ruszy 20 tysięcy pań, w tym 3500 z zagranicy. Będzie to największe biegowe wydarzenie na świecie tylko i wyłącznie dla pań.

Zainicjowany w 2012 roku Maraton Kobiet w Nagoi został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy maraton kobiet na świecie. Posiada również platynową odznakę World Athletics. Oczekuje się, że bieg w 2025 roku przyciągnie szczególną uwagę w kraju i za granicą, ponieważ będzie on kwalifikacjami japońskiej drużyny do lekkoatletycznych mistrzostw świata w Tokio we wrześniu oraz doskonałą okazją dla biegaczek z zagranicy to rywalizacji na japońskiej ziemi.

Maraton Kobiet w Nagoi znany jest honorowania specjalnym pamiątkowym prezentem wszystkich uczestniczek, które kończą zmagania.  W 2025 roku na zawodniczki będzie czekał na mecie piękny kubek Baccarat, francuskiej luksusowej marki lifestylowej świętującej 260. rocznicę swojego istnienia. Baccarat ufundował ten prezent w opakowany w czerwone, charakterystyczne pudełko każdej z 20 tysięcy maratonek.

Maraton Kobiet w Nagoi jest uważany przez wiele, jeśli nie większość biegaczek, za najlepsze wydarzenie dla kobiet w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania biegowego. Daje radość z biegania maratonu, kreuje wspomnienia na całe życie.

Dzięki gościnności, sprawnej organizacji, przygotowanemu systemowi medycznemu i sanitarnemu daje poczucie komfortu celebrowania tego wyjątkowego wydarzenia.

Tematem Maratonu Kobiet w Nagoi 2025 jest „Łączenie za linią mety”. Biegaczko, wybierz Japonię, wybierz Nagoję i ciesz się z ukończenia maratonu wraz z innymi uczestniczkami pośród dwudziestotysięcznego tłumu!

Zgłoszenia dla zawodniczek z zagranicy będą otwarte od czwartku 5 września 2025  do środy 25 września 2025 roku. Więcej informacji na temat maratonu i zgłoszeń można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy https://womens-marathon.nagoya/en/

Zdjęcia pochodzące ze zbiorów Maratonu Kobiet w Nagoi z 2024 roku.

Kilka informacji na temat wydarzenia:

Maraton Kobiet w Nagoi to największy maraton kobiet na świecie, potwierdzony przez Księgę Rekordów Guinnessa z zanotowanym udziałem 21 915 uczestniczek w 2018 roku. organizowany corocznie w marcu w mieście Nagoya w Japonii. Wystartował 11 marca 2012 rok. Wzięło w nim wówczas udział 13 114 uczestniczek, a powstał on z Międzynarodowego Maratonu Kobiet w Nagoi, elitarnego wyścigu pań, dla których stanowił on bramę do imprez mistrzowskich. Właśnie w Nagoi kwalifikacje olimpijskie zdobywały między innymi Naoko Takahashi i Mizuki Noguchi. Posiada platynowy certyfikat World Athletics. Za odegranie znaczącej roli we wzroście populacji biegaczy w Japonii bieg został nagrodzony Dyplomem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego za osiągnięcia w dziedzinie promowainia sportu kobiet w 2019 roku. Dwa lata wcześniej otrzymał nagrodę Japońskiego Komitetu Olimpijskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »