Mattoni Running Festival Ołomuniec – 8700 uczestników

Mattoni Running Festival Ołomuniec zakończył się triumfem Włocha Daniele D’Onofrio, który pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę cyklu EuroHeroes Sebastiana Hendla z Niemiec.

Mattoni Running Festival Ołomuniec po raz kolejny okazał się strzałem w dziesiątkę. Organizatorzy i kibice zapewnili niesamowitą atmosferę w sercu Moraw, w mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Królem głównego wydarzenia, Półmaratonu Mattoni Ołomuniec okazał się Daniele D’Onofrio. Odniósł zwycięstwo z czasem 1:04:56. Wśród pań Nóra Szabó zmierzyła się z Czeszką Terezą Hrochovą i zwyciężyła z czasem 01:12:44. Nową konkurencją był bieg na 5 km Šantovka, w którym zwyciężyli Słowak René Valent z czasem 16:22 i Eva Vrabcová Nývltová w kategorii kobiet z czasem 18:13. W sportowym święcie wzięło udział łącznie 8700 biegaczy z 51 krajów. „Od pierwszego roku czuliśmy ogromne wsparcie ze strony miasta i mieszkańców. Po raz kolejny atmosfera była niesamowita” – powiedział Carlo Capalbo, prezes komitetu organizacyjnego RunCzech.

Od sobotniego poranka dwa główne place w sercu Ołomuńca tętniły energią. Festiwal Biegowy Mattoni w Ołomuńcu był adresowany dla całych rodzin. O godzinie 9:00 rozpoczął się bieg na 5 km Šantovka. Po południu odbył się bieg rodzinny dm na milę i dm bambini, w którym wzięło udział ponad 2750 biegaczy.

O godzinie 19:00 rozpoczął się Mattoni Olomouc Półmaraton, bieg rozgrywany pod marką World Athletics Road Race. Impreza została otwarta przez burmistrza miasta Miroslava Žbánka. W półmaratonie wzięło udział prawie 5400 biegaczy.

„Jestem szczęśliwy, musiałem biec szybko, aby zdążyć na wieczorny mecz reprezentacji Włoch podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej” – powiedział ze śmiechem na mecie D’Onofrio i od razu pojechał obejrzeć mecz otwarcia Włoch na Euro.

Hendel dobiegł do mety z dziewięcioma sekundami straty. Jego wynik to 1:05:05. „To był trudny bieg. Nie mogłem już szybciej poruszać nogami, gdy Daniele zaczął odrywać się od naszej grupy” – opisał rywalizację Hendel. Witz z Francji zajął trzecie miejsce z czasem 1:05:16.

Po drugim miejscu w Karlowych Warach Nóra Szabó zwyciężyła z czasem 1:12:44.

„Nadal jestem zaskoczona, nie mogę w to uwierzyć, nie spodziewałem się tego. Po Mistrzostwach Europy w Rzymie czułam się trochę zmęczona, więc bardzo się cieszę, że dziś byłam najlepsza. Bardzo dziękuję mojemu trenerowi za to, że we mnie wierzy” – powiedziała na mecie szczęśliwa Szabó. Druga Tereza Hrochova straciła do zwyciężczyni 14 sekund. Trzecie miejsce zapewniła sobie Ukrainka Maryna Nemchenko, zwyciężczyni Półmaratonu Czeskie Budziejowice. W Ołomuńcu uzyskała 01:13:19.

Mattoni Running Festival Ołomuniec po raz kolejny był częścią projektu EuroHeroes, projektu, którego celem jest identyfikacja, rozwój i promocja lokalnych bohaterów sportowych oraz motywowanie lokalnej społeczności do aktywności fizycznej. Ołomuniec był gospodarzem trzeciego biegu tegorocznej serii. Następny i ostatni półmaraton EuroHeroes odbędzie się 22 września w Uściu nad Łabą, gdzie zostanie wyłoniony ostateczny zwycięzca.

Wyniki kobiet: https://www.runczech.com/file/edee/2024/06/mattoni-olomouc-half-marathon-ranking-list-female.pdf?vgo_ee=tkSUZ5HNbtntK4yQgzv3Sr9dfefAftbxohY%2Fb%2BDIE2XNueUX2NCy%3AZ2lrnmOKBB1mQDu%2FiN6lNMTQ4NACHwFo

Wyniki mężczyzn: https://www.runczech.com/file/edee/2024/06/mattoni-olomouc-half-marathon-ranking-list-male.pdf?vgo_ee=tkSUZ5HNbtntK4yQgzv3Sr9dfefAftbxohY%2Fb%2BDIE2XNueUX2NCy%3AZ2lrnmOKBB1mQDu%2FiN6lNMTQ4NACHwFo

Live Stream z wydarzenia: https://pulselive.tv/events/olomouc2024/landing

Social Media RunCzech:

 Facebook – https://www.facebook.com/runczech

Instagram – https://www.instagram.com/runczech/

Twitter – https://twitter.com/RunCzech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »