MYTHO Marathon – nowa jakość w trzech miejscach

Czym jest MYTHO Maraton?

MYTHO Maraton to maraton rozgrywany w wyjątkowym miejscu: Friuli Venezia Giulia. Bieg na tradycyjnym dystansie 42 195 km rozgrywany według atrakcyjnej, nowej formuły: 3 różne maratony i jeden cel. Celem jest ukończenie ich wszystkich i wejście do Mytho. Czy będziesz wśród tych, którzy będą mogli powiedzieć: dałem radę? Tylko ci, którzy ukończą 3 biegi, będą mogli otrzymać miano MYTHO i nosić (z dumą) specjalny medal. To nowy wyjątkowy projekt, którego jeszcze nie było. Co roku MYTHO Maraton będzie przebiegał w innym miejscu: Grado (2024), Gorizia (2025), Nova Gorica (2026). Co roku zawodników uhonoruje jedno z trzech miast.

Informacje na temat wydarzenia znajdziesz w linku:  https://mythomarathon.it/en

Weź udział we wszystkich trzech częściach wydarzenia

Pobiegnij na wszystkich trzech trasach MYTHO Maratonu, ukończ je i wpisz swoje imię w MYTHO Maratonie! Będziesz z dumą nosić specjalny medal, który otrzymasz po ukończeniu wszystkich maratonów, a Twoje imię i nazwisko będzie zapisane w Mytho Hall of Fame!

Town of Grado colorful central channel harbor aerial sunset view, Friuli-Venezia Giulia region of Italy

Rejestracja znajduje się w linku tutaj: https://my.raceresult.com/278232/registration?regname=Single%20Registration

Galeria sław Mytho MaratonuJuż 60 biegaczy przeszło do historii MYTHO Maraton! 60 wspaniałych, którzy ukończyli pierwsze 3 edycje  maratonu we Friuli-Wenecji Julijskiej, może teraz z dumą pochwalić się oryginalnym medalem MYTHO, o który walczyli rok po roku.

Town of Grado archipelago aerial panoramic view, Friuli-Venezia Giulia region of Italy

W linku znajduje się lista tych, którzy dotychczas dokonali sztuki ukończenia MYTHO Maratonu:

Grado 2024

Wenecki urok starego centrum Grado, eleganckiego nadmorskiego miasteczka, przejawia się w jego wąskich uliczkach i małych placach otoczonych malowniczymi domami rybaków. Właśnie tam odbędzie się czwarta edycja Maratonu MYTHO. Grado było niegdyś częścią imperium austro-węgierskiego i było ulubionym miejscem podróży arystokracji Habsburgów, która odwiedzała wyspę od XIX wieku, aby wziąć udział w kąpielach morskich i cieszyć się doskonałym morskim spa na wyspie. Jest to nadal idealne miejsce na regenerację i odmłodzenie ciała oraz umysłu.

Gorizia 2025

W 2025 roku MYTHO Maraton przeniesie się do Gorizii. Będzie to ekscytujący maraton transgraniczny! Aby uczcić projekt GO!2025, dzięki któremu Nova Gorica i Gorizia uzyskają tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025, MYTHO zorganizuje specjalną trasę maratonu. Po jednej stronie znajduje się Nova Gorica, zbudowana od podstaw po II wojnie światowej, kiedy wytyczona została granica dzieląca Włochy i Słowenię. Z drugiej strony jest Gorizia, centrum kulturalne, administracyjne i gospodarcze, którego historia jest niezwykle długa i bogata. Misją projektu „bez granic” jest oddać piękno i pokazać spójność połączonemu dziedzictwu miasta modernistycznego i miasta tysiącletniego.

Nova Gorica 2026

Słoweńskie miasto Nova Gorica będzie zwieńczeniem projektu MYTHO Maratonu w 2026 roku! W następstwie projektu GO!2025, który przyniósł Nowej Goricy i Gorizii tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025, MYTHO zorganizuje ekscytujący maraton transgraniczny, który rozpocznie się i dotrze na Piazza Transalpina/Trg Evrope (Plac Europejski) dzielący Włochy i Słowenię. Plac Europejski jest miejscem styku dwóch transgranicznych miast, a także symbolem integracji europejskiej, silnie wyrzekającej się wszelkich podziałów.

W linku – film promujący wydarzenie:

Program biegów na rok 2024: nie tylko maraton:

Bieg na 30km

Chcesz trenować do najważniejszych jesiennych maratonów? Mytho 30K RUN to odpowiednie zawody dla Ciebie! 30 km: to dystans, który możesz pokonać w drodze do jesiennego celu. Z Fiumicello do Grado, trasą przecinającą okolicę, która doprowadzi Cię do odkrycia pięknego rezerwatu przyrody Valle Cavanata! Twoje wyzwanie rozpoczyna się w sercu miasta Fiumicello , a po 2 km pobiegniesz tą samą trasą, co maratończycy.

Półmaraton

Po dwóch latach przerwy Mytho Półmaraton powraca w 2024 roku!
Jeden z najszybszych półmaratonów we Włoszech, zaczynający się od pola namiotowego Grado po całkowicie płaskiej trasie, która poprowadzi Cię przez rezerwat przyrody Valle Cavanata i trasę rowerową FVG2 AdriaBike, a następnie doprowadzi Cię do wybrzeża Grado, gdzie zakończy się Twój wysiłek.

Maraton zespołowy

A może masz ochotę podjąć nowe wyzwanie i zmierzyć się z maratonem w gronie przyjaciół? W takim razie nie trać czasu: znajdź 2, 3 lub 4 osoby, zbierz zespół i zacznij marzyć! Możesz rywalizować ze swoimi przyjaciółmi, kumplami z pracy, członkami rodziny, ponieważ Maraton Mytho Team może być rodzinnym wyzwaniem. Ekscytacja gwarantowana, entuzjazm mnożony przez 2, 3 lub 4, ponieważ będziesz biegać z kolegami z drużyny. Jeśli będzie Was 4 to dystans około 10 km jest bardzo dostępny dla każdego, dasz radę, prawda?

Bieg rodzinny (6km)

Bieg Rodzinny skierowany jest do rodzin i nie tylko

Bieg nocny  (5km)

Urban Trail, który odbędzie się wieczorem przed maratonem. Będziesz miał szanse odkryć Grado nocą, a na koniec będziesz mógł spróbować Prosecco DOC i Prosciutto di San Daniele

Nordic Walking (10km)

Mytho Nordic Walking to spacer o długości około 10 km, będący częścią bogatego programu sportowego Mytho Maratonu. To wydarzenie przeznaczone dla miłośników Nordic Walking, którzy przemierzą niezwykle efektowną trasę, prowadzącą z centrum Grado w kierunku Grado Pineta przecinając plażę!

Bieg z psem (3km)

Mytho Dog Run to nowa konkurencja w programie Mytho Running Festival!
Bieg z psem jest oznakowany i organizowany jako konkurencja zdrowotna. Będzie pomiar czasu, ale nie będzie rankingu. W tych zawodach liczy się tylko radość z uprawiania sportu z najlepszym przyjacielem człowieka.

Ekobieg  (5km)

Jego celem jest uświadomienie uczestnikom zagadnień związanych z ochroną środowiska. Na około dziesięciokilometrowej trasie biegacze wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci będą zbierać makulaturę, niedopałki papierosów, puszki, butelki i wszystko, co porzucone na ziemi. A potem… ostatni toast Prosecco DOC!

Program:

Piątek, 4 października

10.00 School Run

14.00 Otwarcie Expo

19.00 Zamknięcie Expo

20.00 VIP Gala Dinner

Sobota, 5 października

10.00 Otwarcie Expo

11.00 Start Mytho Nordic Walking

15.00 Start Mytho Eco Run

16.00 Start Mytho Dog Run

18.00 Start Mytho Night Run

19.00 Zamknięcie Expo

Niedziela, 6 października

09.15 Start Mytho Half Marathon

09.30 Start Mytho Marathon & Mytho Team Marathon

10.30 Start Mytho Family Run

10.30 Start Mytho 30k Run

Pakiety turystyczne

Rezydencja Punta Spin jest partnerem noclegowym Mytho Marathon i zapewni zakwaterowanie w obiekcie Grado, położonym zaledwie 6 kilometrów od miejsca startu z widokiem na morze.

Maraton + nocleg od 79 €
30km + nocleg od 72 €
Półmaraton + nocleg od 69 €

 Lotnisko w Trieście łączące Friuli Venezia Giulia z Polską

Dzięki lotnisku w Trieście Grado jest teraz bliżej!
Lećmy na MYTHO Maraton! W każdy piątek i poniedziałek jest bezpośredni lot łączący lotnisko w Trieście z Krakowem!

Projekt węzła intermodalnego na lotnisku w Trieście jest jednym z kluczowych celów wyznaczonych przez region Friuli-Wenecja Julijska w jego regionalnym planie strategicznym transportu. Chociaż obiekt ten – finansowany głównie przez Region i UE – z pewnością poprawi dostępność portów lotniczych, ma on przede wszystkim na celu integrację wszystkich różnych rodzajów transportu regionalnego systemu transportowego, umożliwiając łatwe i sprawne połączenie transportu lotniczego, kolejowego i drogowego.

Codziennie kursuje 6 szybkich pociągów i 48 pociągów międzyregionalnych. Bezpośrednie połączenia do wszystkich głównych miast Friuli i miejsc międzynarodowych jest możliwe dzięki Flixbus i Florentiabus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »