10. Cracovia Półmaraton Królewski: zapisy rozpoczęte!

5 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Biegania, rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do jubileuszowego 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 20 października 2024 roku. W wydarzeniu będzie mogło wziąć udział 10 tysięcy biegaczy.

Meta ponownie w TAURON Arenie Kraków!

Największa pod względem frekwencji impreza z wydarzeń Królewskiej Triady Biegowej, którą tworzy wraz z Cracovia Maratonem i Biegiem Trzech Kopców, w tym roku odbędzie się 20 października. Start o godz. 10:00, już tradycyjnie z ul. Stanisława Lema – przed TAURON Areną Kraków. A meta w blasku świateł na płycie głównej w przyciemnionej największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce! Biegacze z całego świata zaświadczają, że taki finisz, przy dopingu kibiców zgromadzonych w arenie, to nie lada gratka i zastrzyk endorfin. A do tego po drodze pokonuje się malowniczą trasę, prowadzącą przez wiele pięknych miejsc w Krakowie, zarówno tych zabytkowych, jak i ukazujących nowoczesną infrastrukturę europejskiej metropolii. TAURON Arena Kraków kolejny raz będzie też bazą imprezy – tam zlokalizowane zostaną m.in. biuro zawodów, szatnie i depozyt.

Zapisy do 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Zapisy internetowe do 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego rozpoczęły się 5 czerwca w samo południe. Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 15 października 2024 roku lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Jeżeli zostaną wolne miejsca, zapisy będą jeszcze prowadzone w Biurze Zawodów – w dniach 18-19 października 2024 roku.

Zapisy drużynowe

Istnieje możliwość zapisów drużynowych. Minimalna liczba zawodników, których można zapisać w ten sposób to 5 osób. Sprawdź szczegóły zasad zapisów drużynowych.

Warunki uczestnictwa

Ustalony został limit startujących – 10000 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ww. limitu. W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 20 października 2024 roku ukończą 18 lat.

Opłata startowa

140 złotych – do 31.07.2024 r.
160 złotych – 01.08.2024 r. – 31.08.2024 r.
180 złotych – 01.09.2024 r. – 15.10.2024 r.
200 złotych – 18-19.10.2024 r. w Biurze Zawodów, w przypadku niewyczerpania limitu startujących

Wniesienie opłaty startowej możliwe jest wyłącznie poprzez system płatności PayU (bezpośrednie przekierowanie z profilu rejestracyjnego) do dnia 15 października 2024 roku, bezpośrednio po zgłoszeniu uczestnictwa lub – w przypadku niewyczerpania limitu startujących i przyjmowania zgłoszeń – w Biurze Zawodów gotówkowo lub kartą płatniczą, według ww. stawki. Brak wpłaty przy zgłoszeniu skutkuje usunięciem z listy startowej.

System PayU umożliwia wniesienie opłaty startowej w EURO poprzez przeliczenie opłaty startowej wg kursu EURO z dnia dokonywania opłaty. W Biurze Zawodów nie ma możliwości płatności w EURO.

Wprowadzona została możliwość przeniesienia opłaty startowej na innego zawodnika – najpóźniej do dnia 15 października 2024 roku. Szczegóły w REGULAMINIE.

Istnieje możliwość zakupu vouchera – prezentu dla zawodnika. Sprawdź szczegóły zasad zakupu vouchera.

Podczas 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego odbędą się:

– 8. Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w Półmaratonie – sprawdź REGULAMIN
– XIX Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Półmaratonie– sprawdź REGULAMIN
– Mistrzostwa Polski Leśników w Półmaratonie – sprawdź REGULAMIN
– I Półmaraton o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie – sprawdź REGULAMIN

Od debiutu do rekordów – 10 lat Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Już pierwsza odsłona Cracovia Półmaratonu Królewskiego została wyróżniona nagrodą Imprezy Roku 2014 im. Tomasza Hopfera, wielkiego propagatora sportu, w kategorii debiut podczas Gali Biegów Masowych w Warszawie. Na mapie polskich półmaratonów krakowskie wydarzenie stanowi bardzo istotny punkt dla biegaczy. Cracovia Półmaraton Królewski zaliczany jest do Korony Polskich Półmaratonów, która obejmuje dziesięć imprez z całego kraju, w tym m.in. Półmaraton Warszawski, Bieg Lechitów i Poznań Półmaraton. W ciągu dekady bieg stał się imprezą masową o międzynarodowej renomie.

Rekordy trasy Cracovia Półmaratonu Królewskiego należą do reprezentantów Afryki. W 2019 roku Etiopczyk Enyew Mekonnen przebiegł trasę w czasie 1:01:34. W tej samej edycji Kenijka Betty Lembus pokonała trasę w czasie 1:10:48. Najszybszym Polakiem w historii Cracovia Półmaratonu Królewskiego jest Szymon Kulka, który w 2016 roku pokonał trasę w czasie 1:03:03, a najszybszą Polką Izabela Trzaskalska, która w tym samym roku finiszowała z czasem 1:11:33.

W 2018 roku padł dotychczasowy rekord frekwencji. Bieg ukończyło 8758 osób z 8784, które wystartowały.

Więcej informacji o dotychczasowych edycjach Cracovia Półmaratonu Królewskiego można znaleźć w zakładce „Historia Cracovia Półmaratonu Królewskiego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »