50 lat Berlin Maratonu – niezwykła historia amerykańskiego biegacza

W bieżącym roku Berlin Maraton obchodzi swoje 50-lecie. W związku z tym organizatorzy chcą przybliżyć sylwetkę biegacza, który ukończył pierwszy maraton w 1974 roku.

Udało się dotrzeć do 30 zawodników, którzy startowali w pierwszym Maratonie Berlińskim. Jednak zupełnie niesamowitym odkryciem był fakt, że jeden z nich – Martin W. Teague z USA zarejestrował się do 50. Berlin Maratonu!

W rozmowie telefonicznej z organizatorem Martin podzielił się swoją historią, opowiedział o przygotowaniach do tegorocznego biegu i wspomniał jak wyglądały realia w roku 1974. Należy wspomnieć o uwarunkowaniach politycznych w tamtych latach. Berlin był podzielony na strefę wschodnią i zachodnią. Martin służył jako żołnierz Amerykańskiej Brygady Berlina i był członkiem „Berlin Brigade Marathon Team”. Wystartowali w 10 osób, z których 9 ukończyło maraton. Wszystko jest udokumentowane na zdjęciach, które robiła żona Martina – Jane. Być może uda się odszukać pozostałych biegaczy z tej niezwykłej grupy.

Tymczasem w linku poniżej na łamach strony German Road Races wspomnienia Martina dotyczące maratonu w 1974 roku i przygotowań do biegu 50 lat później…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »