Haspa Maraton w Hamburgu odbędzie się 23 kwietnia 2023 roku

Mistrz Europy Richard Ringer pobiegnie w kolejnej edycji hamburskiego maratonu.

Richard Runger, złoty medalista mistrzostw Europy, pobiegnie w najbliższej edycji maratonu w Hamburgu, który zaplanowano na 23 kwietnia. Organizatorzy ogłosili tę informację podczas konferencji prasowej z zawodnikiem będącym pierwszym niemieckim mistrzem Europy w długiej historii kontynentalnego czempionatu. Haspa Maraton w Hamburgu to główny wiosenny bieg maratoński na terenie Niemiec. Zapisać się można tutaj: www.haspa-marathon-hamburg.de.

– Mieć na liście startowej pierwszego męskiego maratońskiego mistrza Europy z Niemiec to coś naprawdę wyjątkowego dla naszej wiosennej imprezy. Czujemy się z tego powodu dumni. Mamy nadzieję, że udział Richarda w naszych zawodach pomoże Haspa Maratonowi w Hamburgu rozwinąć się jeszcze bardziej po fantastycznym biegu, który przeżywaliśmy w tym roku – powiedział szef komitetu organizacyjnego, Frank Thaleiser. W kwietniu zostały poprawione dwa rekordy trasy. Etiopka Yalemzerf Yehualaw uzyskała czas 2:17:23, co jest nieoficjalnym rekordem świata debiutantek, a męski zwycięzca, Kenijczyk Cybrian Kotut przybiegł w czasie 2:04:47. 

– Podjąłem decyzję szybko po mistrzostwach Europy i zdecydowałem się na start w maratonie wiosną 2023 roku. Hamburg i organizator, MHV, to perfekcyjny zestaw dla mnie – stwierdził Richard Ringer, który podróżował z południowego zachodu Niemiec na północ, aby wziąć udział w środowej konferencji w Hamburgu.

Ledwie dwa lata temu Richard Ringer ukończył swój pierwszy maraton w Walencji. Od tego czasu wypracował sobie renomę, jest on odbierany jako silny biegacz na poziomie mistrzowskim. Podczas olimpijskiego maratonu w Sapporo w 2021 roku zajął niezłe, 26. miejsce a tego lata zdobył złoty medal mistrzostw Europy w Monachium, sięgając po niego w oszałamiającym stylu. Jednak gdy wróci do Hamburga w kwietniu, będzie miał inny cel. Tym celem będzie szybki czas na płaskiej trasie. Aktualnie rekord życiowy 33-latka wynosi 2:08:49. Niemiecki mistrz powinien być zdolny do uzyskania znacznie lepszego czasu, jeśli tylko warunki pogodowe będą sprzyjające.

Richard Ringer sięga w jeszcze dalszą przyszłość: – Czekam już na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, w 2024 roku. Dlatego to ważne dla mnie, aby pobiec dobry maraton najbliższej wiosny.

Z szybkim czasem uzyskanym w Hamburgu Richard mógłby postawić wczesny i zdecydowany krok w kierunku otrzymania olimpijskiej nominacji do stolicy Francji.

Więcej informacji o Haspa Maratonie w Hamburgu wraz z możliwością zgłoszenia swojego udziału w zawodach na stronie www.haspa-marathon-hamburg.de.

Autor zdjęcia: Henning Pommée / Haspa Marathon Hamburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »