Magda Śmigiel przetestowała buty ASICS KAYANO LITE 3

Amatorka biegania po asfalcie z 4 letnim stażem, świeżo upieczona „zdobywczyni” dystansu królewskiego, od pewnego czasu mocno zainteresowana trailem, z zawodu fizjoterapeutka, prywatnie żona strażaka i mama 8 letniego chłopca.

Mam na imię Magda i w ostatnim czasie przyszło mi przetestować buty ASICS KAYANO LITE 3 czyli odchudzoną wersję flagowego modelu butów ASICS Kayano. Buty testowałam podczas długich i spokojnych biegów po utwardzonym podłożu.

Co ja osobiście cenię w butach biegowych? Komfort, amortyzację, wygodę i walory estetyczne.

Czy to wszystko można znaleźć w butach ASICS KAYANO LITE 3?

Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Na pierwszy rzut oka – walory estetyczne. Szeroka budowa podeszwy wskazuje na duży stopień wygody. Materiał z którego wykonana jest cholewka jest bardzo elastyczny, miękki, a zarazem wytrzymały. Splot sznurówki który występuje w tych butach jest splotem z którym spotykam się pierwszy raz aczkolwiek oceniam go bardzo dobrze ponieważ jego struktura powoduje to że buty nie rozwiązują się podczas treningu. Jako kobieta poza funkcjonalnością buta zwracam również uwagę na jego wygląd i kolory które w tym modelu idealnie trafiają w moje gusta.

Po drugie – wygoda. Myśl przewodnia po pierwszym założeniu – miękkość. But bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu stopy co daje nam poczucie jej stabilizacji i „otulenia”. Od pierwszego biegu wyraźnie odczułam wsparcie dla pronatorów co jest wynikiem zastosowanej w tym modelu technologii 3D SPACE CONSTRUCTION. Mimo wszystko to wsparcie dla mnie jako dla biegacza ze stopą neutralną nie powoduje dyskomfortu ani kierowania się stopy w kierunku przeciwnego ruchu czyli supinacji.

Po trzecie – amortyzacja. Amortyzację biegu jaką fundują nam ASICS KAYANO LITE 3 sprawiały że z coraz większą przyjemnością wychodziłam w nich na każdy kolejny trening. To wszystko za sprawą zastosowanej w nich technologii ASICS REARFOOT AND FOREFOOT GEL, która w konsekwencji chroni nasze stawy przed przeciążeniami.

Po czwarte – komfort. Świetnym dopełnieniem całości i zapewnieniem wysokiego komfortu biegu jest wykorzystanie w tych butach pianki FLYTEFOAM, która umiejscowiona w środkowej części podeszwy sprawia, że podczas biegów nie odczuwamy tak bardzo twardości podłoża.

Buty dla planety. ASICS KAYANO LITE 3 jest wyprodukowany w minimum 50% z plastiku pochodzącego z recyklingu plastikowych butelek. Dodatkowo dzięki bieżnikowi wzmocnionemu gumą węglową AHAR+ odporność na ścieranie podeszwy jest zwiększona o połowę w stosunku do zastosowania standardowego materiału dzięki czemu buty mogą posłużyć nam dłużej.

Podsumowując, ASICS KAYANO LITE 3 gwarantują swoim użytkownikom miękkość i komfort biegu oraz zapewniają wysoką amortyzację. Nadadzą się głównie dla biegaczy z nadmierną pronacją ale myślę że znajdą się „neutralni” amatorzy tego modelu, zwłaszcza jeżeli cenią sobie komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Ja odnajduję w nich wszystko co jest dla mnie istotne przy doborze butów biegowych.

Jeżeli chodzi o ocenę w liczbach przedstawia się ona następująco:

Ocena ogólna 10

Amortyzacja – 10

Komfort – 10

Stabilizacja – 10

Przyczepność -10

Dynamika – 9

Lekkość – 10

Model KAYANO LITE 3 dostępny jest na www.ASICS.com i www.Sklepbiegacza.pl

Magdalena Śmigiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »