Ewa Pierzgalska przetestowała buty ASICS NOVABLAST 3

Czy biegaczkę z piętnastoletnim  stażem, psychofankę biegania, starą wygę królewskiego dystansu z „życiówką” 3:15:10  może zaskoczyć coś jeszcze w kwestii butów do biegania?

A jednak może!

Otrzymałam do przetestowania wchodzący właśnie na rynek, nowy model butów NOVABLAST 3 firmy ASICS, reklamujący się hasłem absolutnie trafionym „lekkość i energia”!

Ale wszystko po kolei.

O ile zwrot reklamowy był mi znany, tak same buty i rekomendacje twórców obuwia już nie. Brak tej wiedzy, celowo wykorzystałam i świadomie nie zapoznawałam się z informacją producenta, by moje wrażenia i odczucia nie były niczym sugerowane.

Testy wykonałam w  mikrocyklu treningowym (Bc1, Bc2, ZR 30 km, rytmy).

Buty zachwyciły mnie od samego początku, od pierwszego treningu. Niebywała lekkość i ogromna sprężystość w jednym modelu. Biegnąc czułam jakby asfalt był pokryty tartanem. Miękkość podeszwy dała mi poczucie pełnej amortyzacji. Najbardziej zaskakujące było wymuszanie przez buty lądowania i wybicia  stopy ze śródstopia. W niezrozumiały dla mnie, wręcz magiczny sposób but uniemożliwiał opadanie nogi na piętę. Jest to największa zaleta, przy naprawdę sporym kilometrażu tygodniowym w moich nogach ponieważ prawidłowa motoryka kroku jest dla mnie kluczowa. Dotąd nie spotkałam takiej właściwości czy specyfikacji w obuwiu przeznaczonym do biegania.

Wybicie ze śródstopia bezwzględnie przekłada się na dynamikę biegu oraz krótszy kontakt z podłożem. Ciekawiło mnie, jak buty zachowają się na śliskiej nawierzchni – los sprawił, że 12 km  drugiego zakresu pokonywałam w siarczystym deszczu. Buty doskonale poradziły sobie z mokrą brukowaną ścieżką i dały mi pełne poczucie przyczepności. Stabilizację również odczuwałam w czasie pokonywania kilometrów po leśnej trasie.

Cenię sobie oczywiście szczegóły – bo  diabeł przecież tkwi w szczegółach. Doceniam w NOVABLAST 3 sznurowadła,  trzymające wiązanie na jednej pętelce, dopasowujący się język. Genialny  jest design, kolorystycznie kompatybilny z kolekcją odzieży damskiej do biegania. Żółty kolor bieżnika z podeszwy odnajdziesz w  moim przypadku w leginsach i topie a kolorystykę bakłażanowego loga w bluzce i kamizelce. Jestem prawdziwą babą i cieszy mnie kiedy mogę wystroić się na trening czy zawody. Technologicznie odzież jest na najwyższym poziomie, właściwości szybkoschnące uchronią nas w zbliżając się chłodne dni przed wyziębieniem. Uwielbiam połączenie technologii i desingu! ASICS  rozpieszcza kobiece gusta, swoją kolorystyką  nakręca pozytywną energię.

Wracając do butów to opis osadzam w liczbach i skali  (od 1-10) co jasno obrazuje moje wrażenia.

Ocena ogólna: 10

Amortyzacja: 10

Komfort:10

Stabilizacja: 10

Przyczepność: 10

Dynamikę:10

Lekkość: 10

Silna amortyzacja w lekkim bucie i do tego wymuszony ruch ze śródstopia to absolutnie nowa generacja, wręcz kosmiczna, której twórcom butów bardzo gratuluję. Stworzenie modelu  NOVABLAST 3 zmienia jakość biegania na bezpieczniejsze i jeszcze szybsze. Trzymając się świętej zasady, wpojonej przez mojego starszego brata: „kiedy zaoszczędzisz na bucie to wydasz na ortopedę” , zachęcam wszystkich do biegania w najlepszych technologicznie butach. NOVABLAST 3 zdecydowanie takie są! ASICS ochroni Cię przed urazami.

Po dokonanych testach i wydaniu opinii, pozwoliłam sobie na zapoznanie się z informacją producenta. Okazuje się, że wybicie ze śródstopia nie wynika z magii i czarów  J To najnowsza technologia piankowa umieszczona w podeszwie środkowej, autorska technologia  PIANKA FF BLAST PLUS. Wszystko co odczułam na własnych stopach, twórcy w zgrabny sposób opisują w specyfikacji produktu. Nie ma żadnej ściemy – wszystko się zgadza. J

Model NOVABLAST 3 dostępny jest  na  ASICS.com (kolekcja odzieży damskiej również tam); Eobuwie.pl   ButyJana.pl    Sklepbiegacza.pl

Do zobaczenia na biegowych trasach! J

Ewa Pierzgalska

Obraz zawierający niebo, zewnętrzne, podłoże, kobieta

Opis wygenerowany automatycznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »