Skończ marzyć, zacznij biegać!

Oficjalny kalendarz biegów RunCzech 2023 ogłoszony

RunCzech wraca w pełnym wymiarze! Zespół poradził sobie z przeszkodą w postaci pandemii i ogłosił biegowy kalendarz na nadchodzący rok. Jak zwykle, sezon zacznie wydarzenie uważane przez wielu za najpiękniejszy bieg świata – Półmaraton w Neapolu, który odbędzie się 26 lutego. Niewiele później Czechy będą gospodarzem trzech najpopularniejszych biegowych imprez dla wszystkich entuzjastów tego sportu – mowa o Półmaratonie w Pradze, Międzynarodowym Praskim Maratonie (w skład którego wchodzi Bitwa Drużyn oraz dm Bieg Rodzinny), a także Birell Grand Prix Pragi. Wszystkie wspomniane biegi odbędą się w tradycyjnych teminach, czyli 1 kwietnia, 7 maja i 2 września 2023 roku. Półmaratony w Karlowych Warach, Czeskich Budziejowicach, Ołomuńcu i Uściu nad Łabą także są częścią kalendarza, podobnie jak inne ważne wydarzenia, choćby Sorrento Positiano Panoramica (27 km) oraz Ultramaraton (54 km) we Włoszech.

Przestań marzyć, zacznij biegać. – Wiemy od sportowców z całego świata, że biegi organizowane przez RunCzech są na milionach list życzeń – twierdzi dyrektor grupy, Carlo Capalbo. – Teraz, gdy pokonaliśmy pandemię, biegacze mogą spełniać swoje marzenia podróżując na biegi, za którymi tęsknili. Czekamy na nich w pełnej gotowości, z dobrymi imprezami w nowym wydaniu. I z większą porcją zabawy niż wcześniej.

Powrót na start biegu po trudnych czasach. Według Zdenka Hriba, burmistrza Pragi i jednocześnie absolwenta medycyny: – Biegi firmowane przez RunCzech nie tylko promują zdrowy styl życia, ale dodają także zdrowej energii miastom, w których się odbywają. Mocno wspieram te wydarzenia z obu powodów. Oklaskuję odporność Czechów i celebruję powrót biegów oraz ponowne „narodziny” naszego miasta.

Powrót biegów oznacza odnowienie nadziei. Biegi RunCzech są tradycyjnie powiązane z działaniami charytatywnymi, w tym roku nie będzie inaczej. Biegacze będą mogli z łatwością wesprzeć różne programy podczas rejestracji: na przykład sadzenie drzew wzdłuż alei Maratońskiej, wsparcie Armii Zbawienia lub akcji „Światło dla Świata”. 

Dla tych, którzy pragną powiązać wysiłek biegowy z radością podróżowania, jest dobra wiadomość – kwietniowy Półmaraton w Pradze stał się częścią nowego przedsięwzięcia pod nazwą SuperHalfs – europejskiego cyklu, w skład którego wchodzą „połówki” w Pradze, Lizbonie, Kopenhadze, Cardiff i Walencji.


Pełny kalendarz na 2023 rok znajdziesz
tutaj.

Zdjęcia z 2022 roku znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »