Książka „Życie w biegu” Tajemnice sportowych sukcesów Renaty Kokowskiej

Jest to niesamowita książka, dzięki której możemy poznać niezwykle interesujące życie Renaty Kokowskiej, której maratońskie osiągnięcia do tej pory widnieją w czołówkach. To historia niesamowicie utalentowanej sportsmenki – Renaty Kokowskiej. Była sławna na całą Polskę, gdy w latach 80 i 90 XX wieku podbijała mety maratonów na całym świecie. Jej wyniki śledzili wszyscy niczym małyszowe skoki narciarskie. Zdecydowanie warto zainteresować się tą niezwykłą postacią, która zapisała się w dziejach sportu. 3-krotna zwyciężczyni maratonu berlińskiego i zwyciężczyni maratonu w Amsterdamie.  Do 1998 roku w ciągłej czołówce biegaczek. Czas przypomnieć etapy jej sukcesów, jej życia i zainspirować się.
Z kolei pasjonaci maratońscy znajdą w książce plany treningowe. Nawet osoby, które nie mają zamiaru kończyć maratonu, a tylko amatorsko biegać znajdą w niej wskazówki do treningów. Wystarczy tylko przeczytać rozdziały teoretyczne o bieganiu i potem trenować wg wskazówek Wojciecha Kokowskiego. Podane są oczywiście w nich czasy jakie uzyskiwała Renata podczas treningów, ale co ważniejsze podawane są przedziały tętna, w jakich należy pracować, by biegać coraz lepiej.

Link do książki – https://muzeum-zlotow.pl/produkt/zycie-w-biegu/

Recenzja:
Z Głubczyna — na świat
Uczennicę Szkoły Podstawowej w Głubczynie poznałem w tamtych właśnie latach. Osiągane przez nią rezultaty w biegach wywoływały coraz większe zainteresowanie mass mediów. Najpierw lokalnych, a następnie centralnych.
Reprezentantkę Polski podziwiać można było podczas maratonów w Londynie, Berlinie, Osace, Sapporo, Tokio… Już jako Renata Kokowska, pod pieczą najpierw nauczyciela i trenera, a następnie męża Wojciecha, zapisała się wyjątkowo w historii… — tysięcznej Krajenki. Przysparzała jej mieszkańcom wiele satysfakcji i splendoru. Rozsławiła biało-czerwone barwy.
Gratulacje należą się Wojciechowi Kokowskiemu za pomysł ocalenia od zapomnienia wyjątkowych dokonań najsłynniejszej mieszkanki Krajenki.
Historia zasługuje na szacunek.
Eugeniusz Mikuszewski – Tygodnik Pilski, Przegląd Sportowy, Sport (Katowice)

Zapraszamy wszystkich, a w szczególności biegaczy, na promocję książki „Życie w biegu. Tajemnice sportowych sukcesów Renaty Kokowskiej”.
29 czerwca 2022 (środa), godz. 16:00-19:00 wstęp wolny

Link do wydarzenia –
https://muzeum-zlotow.pl/?event=zycie-w-biegu-spotkanie-w-muszli-koncertowej&event_date=2022-06-29

godz. 16-19 – Promocja książki „Życie w biegu. Tajemnice sportowych sukcesów Renaty Kokowskiej” W. Kokowskiego W trakcie promocji będzie można nabyć egzemplarz książki z autografami Państwa Kokowskich, co stanowi niebywałą gratkę dla miłośników sportu i pasjonatów historii naszego regionu. Książka zawiera szczegółowy opis kariery wybitnej lekkoatletki rodem z Głubczyna, łącznie z podanymi schematami i tabelami treningowymi, które pozwalały m.in. na trzykrotny triumf pani Renaty w Maratonie Berlińskim.

godz. 18 – Spotkanie i występ muzyczny – Tajemnice sportowych sukcesów złotowskich biegaczy Osiągnięcia sportowe Pani Renaty – oraz jej trenera i męża zarazem Pana Wojciecha – rekordy, wielokrotne tytuły mistrzyni, zwycięstwa w prestiżowych biegach ulicznych Polski są niesamowite i wciąż wzbudzają podziw. Ale to nie jedyne sukcesy biegaczy w historii naszego regionu.


Promocja książki będzie okazją do spotkania osób zainteresowanych biegami, dając przyczynek do dyskusji nad organizacją nowego Biegu w Złotowie.
Niewątpliwą atrakcją spotkania będzie występ uznanego złotowskiego wokalisty Miłosza Muzioła, który prowadzi własny kanał muzyczny na YouTube, gdzie umieszcza covery piosenek, które cieszą się coraz większą popularnością. Miłosz coraz częściej występuje publicznie, zdobywając uznanie słuchaczy. Ma już wiele sukcesów na swoim koncie.
Wydarzenie towarzyszące Euro Eco Festival 2022!

Kamila Krzanik-Dworanowska
Dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej
tel. 791 358 556, 67 263 28 72
dyrektor@muzeum-zlotow.pl
www.muzeum-zlotow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »