Odkryj zdumiewającą atmosferę Budapesztu

Czy kiedykolwiek biegałeś w sercu centralnej Europy, w Budapeszcie?

Budapeszt będzie gospodarzem dwóch międzynarodowych imprez jesienią 2022 roku – obu nieobarczonych już restykcjami spowodowanymi koronawirusem.

Biegowe życie na Węgrzech ponownie się rozkręca. Odkryj zdumiewającą atmosferę budapesztańskich biegów!

W połączeniu z dziedzictwem architektury, wielką zaletą Budapesztu jest fakt podzielenia stolicy Węgier przez Dunaj, największą rzekę Europy. W którąkolwiek stronę pobiegniesz, masz cudowny widok na pozostałą część miasta. Trasa każdej z imprez przynajmniej raz przebiega przez jeden z mostów na Dunaju i przez płuca Budapesztu – Wyspę Małgorzaty. Trasy maratońska i półmaratonu są niemal płaskie. Jeśli chcesz uzyskać rekord życiowy, Budapeszt to wspaniały wybór.

Według ostatnich badań wykonanych przez Runners Need, Budapeszt jest jednym z dziesięciu najbardziej rekomendowanych miast do biegania maratonów. Stolica Węgier jest w czołówce pod względem wartości pieniądza i liczby atrakcji, zajmując ostatecznie dziewiąte miesjce. Spróbuj się o tym przekonać!

Wizz Air Półmaraton w Budapeszcie to ulubiona i największa impreza biegowa na tym dystansie na Węgrzech. Przed pandemią na linii startu ustawiało się 15 tysięcy biegaczy. Trasa wiedzie przez najpiękniejsze części Budapesztu. Możesz ukończyć półmaraton w sztafecie dwu- lub trzyosobowej. W ramach półmaratonu biegacze mogą także wystartować w biegu na 10 kilometrów. Najmłodsi z kolei mogą liczyć na bieg dla siebie.

Każdego roku tysiące biegaczy z wielu krajów bierze udział w Spar Budapeszt Maratonie. Zawodnicy z 80-90 państw stają wspólnie na starcie. Trasa jest panoramiczna, oferująca widoki najpiękniejszych zakątków Budapesztu. Droga jest prawie płaska, ujarzmiana przez biegaczy w jesiennym czasie, optymalnym do poprawiania życiówek. Maraton można ukończyć w sztafecie złożonej z dwóch lub czterech osób. Organizatorzy czekają także na sportowców, którzy szykują się na biegi 30- i 10-kilometrowe. To wydarzenie jest dwudniowym festiwalem biegania. Dzieci i rodziny są bardzo mile widziane w sobotę, 8 października.

Zwróć uwagę na ramy czasowe zgłoszeń. Jeśli zdecydujesz się na start wcześniej, możesz sporo zaoszczędzić.

Następny termin zgłoszeń na Wizz Air Półmaraton w Budapeszcie mija 11 lipca 2022 roku.

Sprawdź więcej tutaj i zapisz się!

Kolejny termin zgłoszeń na SPAR Maraton w Budapeszcie mija 25 lipca 2022 roku.

Sprawdź więcej tutaj i zapisz się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »