Półmaraton po pilsku. Zapisy trwają!

Niespełna cztery miesiące zostały do Półmaratonu Signify w Pile. W pierwszą niedzielę września setki biegaczy z Polski i zagranicy pojawią się na ulicach miasta, aby zmierzyć się z niełatwym zadaniem. Bo półmaraton to nie jest bułka z masłem. Przygotowania do niego lepiej rozpocząć z wyprzedzeniem. Choćby dzisiaj.

Zapisać się możesz TUTAJ.

Wpisowe wynosi 95 złotych. Uczestnicy (maksymalnie 1700 osób) mogą liczyć na nieskomplikowaną, szybką trasę, uzbrojoną w atesty AIMS, IAAF oraz PZLA. Miejskie drogi będą do dyspozycji pełnoletnich biegaczy 4 września od godziny 11:00, kiedy nastąpi start. Punkty odżywcze zostaną umiejscowione na 6., 11. i 15. kilometrze, a na ukończenie rywalizacji powinien wszystkim wystarczyć trzygodzinny limit.

Poprzednia edycja Półmaratonu Signify odbyła się jeszcze w erze pandemicznej. W niedzielę, 5 września 2021 roku zawody ukończyły 1052 osoby. Wówczas, głównie ze względu na ogólnoświatowe problemy z podróżowaniem, nie pojawiła się w Pile liczna reprezentacja biegaczy z zagranicy. Rywalizację zdominowali biało – czerwoni. Z ponad sześciominutową przewagą nad grupą pościgową finiszował Tomasz Grycko (1:04:44). Nieco mniej imponujące, choć też bardzo wyraźne zwycięstwo w gronie pań odniosła Monika Jackiewicz (1:12:50). Co ciekawe, pani Monika (aktualna mistrzyni kraju w półmaratonie i maratonie) dała się wyprzedzić jedynie czterem mężczyznom.

Warto przypomnieć, że prekursorem Pilskiego Półmaratonu, któremu przez wiele lat patronował Philips, a obecnie Signify, była Pilska Piętnastka. Pierwszą edycję tego biegu zorganizowano 15 września 1991 roku. Zawody ukończyło wówczas 168 biegaczy, a zwycięzcami okazali się Piotr Pobłocki (45:57) i Grażyna Kowina – Świderek (51:51), która rok wcześniej na pilskim stadionie lekkoatletycznym zdobyła złoty medal mistrzostw Polski seniorek w biegu na 3000 metrów.