W ostatni weekend marca startuje Korona Polskich Półmaratonów w Sobótce i w Warszawie

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Biegów postanowił wyjść naprzeciw biegaczom i wprowadził zmiany w perspektywie czasowej zdobywania Korony Polskich Półmaratonów.

Standardowa procedura zdobywania korony zobowiązywała zawodników do ukończenia wymaganej liczby półmaratonów w ciągu jednego roku kalendarzowego. Ze względu na wprowadzone restrykcje i szereg obostrzeń, rozgrywanie biegów masowych w Polsce jest na chwilę obecną ograniczone limitem startujących biegaczy. Wierzymy, że wkrótce wszystko wróci do normy, ale ze względu na już wiadome zmiany w kalendarzu imprez postanowiliśmy przedłużyć okres zdobywania Korony Polskich Półmaratonów na trzy (3) lata:   2020/2021/2022.

Zarząd PSB dokonał zmian w regulaminie KPP 2021/2022

Zostają zlikwidowane tzw. „koszyki” podział na 3 grupy półmaratonów. A więc nie ma już obowiązku zaliczenia co najmniej po 1 półmaratonie z każdej grupy żeby zdobyć koronę.

Ponadto osoby, które ukończyły półmaratony w 2021 roku wchodzące w skład KPP mogą jeszcze raz startować w tych samych imprezach również w 2022 roku, które są wymienione poniżej zgodnie z regulaminem Korony Polskich Półmaratonów. Należy pamiętać, żeby zgłosić się w terminie do wybranych biegów.

Prosimy zapoznać się z nowym regulaminem Korony Polskich Półmaratonów:

Przypomnijmy:

W 2020 roku odbył się tylko Półmaraton Wiązowna i ten bieg jest zaliczony do Korony Polskich Półmaratonów. Wszyscy, którzy ukończyli Półmaraton w Wiązownej wystarczy wystartować i ukończyć tylko w 4 półmaratonach.   

– Półmaratony wchodzące w skład KPP w 2022 roku:

26.03. – 14. PANAS Półmaraton  Sobótka

27.03. – 16. Półmaraton Warszawski

03.04. – 14. PKO Półmaraton Poznań

15.05. –  9. PKO Półmaraton Białystok

12.06. – 14. Hunters Półmaraton Grodzisk Wlkp.

18.06. – 8. PKO Nocny Półmaraton Wrocław

04.09. – 31. Półmaraton Signify Piła

18.09. – 44. Półmaraton Lechitów Gniezno

16.10. – 8. Cracovia Półmaraton Królewski Kraków

                Półmaraton Gdynia – Data nie jest jeszcze ustalona

W ramach Korony Polskich Półmaratonów odbył się tylko 40. Półmaraton Wiązowna, który jest wliczany do walki o trofeum.

Opłaty uiszczone za Koronę Polskich Półmaratonów 2020 będą obowiązującymi w roku 2021/2022.  Każdy kto włączył się w walkę o koronę i dokonał opłaty rejestracyjnej niezmiennie figuruje na liście pretendentów do jej zdobycia. Zwracamy się zatem do zawodników, aby nie rezygnowali z ubiegania się o Koronę Polskich Półmaratonów,  która wciąż jest możliwa do zdobycia.

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Biegów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Languages »